Самі Важливі моменти весільного свята

весілляВесілля для багатьох справді є глобальною, грандіозною, довгоочікуваною і дуже важливою подією в житті. Чи є весілля обов’язковим і необхідним ритуалом перед створенням сім’ї, чи залежить подальше спільне життя від події, присвяченої одруженню?

За опитуваннями, що проводяться незалежними експертами, кожна 4-та пара що зареєструвала шлюб без проведення весільного торжества вже розпалася.

Мабуть грає роль і той факт, що коли молодята серйозно вирішують вступити в цивільний союз, то весілля є способом надання офіційності даного рішення, а також етапом перевірки своїх відносин на побутовому рівні. Адже підготовка до весілля – досить складний і трудомісткий захід, який потребує величезну кількість часу, нервів і грошей. Вирішуючи передвесільні завдання, наречений і наречена краще пізнають один одного в побутовому житті і роблять відповідні висновки.

Отже, все, що пов’язано з поняттям «весілля» складається приблизно з двох десятків дрібних весільних етапів, про які повинні знати майбутні молодята:

1 ЕТАП – Пропозиція руки і серця.

Наречений, прийнявши рішення зробити пропозицію, повинен розуміти, що для обох сторін це серйозний крок і потрібно його як слід оформити. Якщо є бажання заощадити на даній традиції пропозиції руки і серця, то можна просто купити шикарний букет квітів і, в один прекрасний вечір, прийшовши на побачення до коханої вимовити важливі і зворушливі слова … А якщо наречений вирішив підійти до питання солідно і грунтовно, то бажано дізнатися який же розмір кілець носить ненаглядна і купити в ювелірному магазині обручку. Популярним варіантом обручки є гладка обручка з наявністю одного діаманта. Якщо даний варіант є дуже банальним, то можна вибрати будь-яку іншу, з будь-яким каменем і будь-якого дизайну, головне вгадати смак нареченої. Адже цю обручку нареченій потрібно буде носити весь час до весілля на знак офіційних заручин.

Наречена ж під час пропозиції руки і серця, якщо повністю впевнена у своїй відповіді, повинна відразу повідомити нареченому про своє рішення, якщо ні, то бажано намітити термін точної відповіді або розповісти про свої причини у відмові.

2 етап – Заручини.
Раніше заручини були обов’язковою процедурою перед весіллям. Наречений зобов’язаний був оголосити про свої серйозні наміри батькам нареченої, розповісти про плани на майбутнє сімейне життя і запевнити батьків, що дочка передається в надійні руки. У наш час все спростилося, якщо ви хочете все-таки виявити повагу до батьків нареченої, то бажано вибрати день і запросити їх на зустріч для повідомлення своєї новини. Під час зустрічі наречений повинен попросити руки їх дочки і пообіцяти піклуватися про неї, любити і поважати. Наречена, погоджуючись з пропозицією нареченого, повинна підтвердити батькам серйозність обопільних намірів.
3 етап – Парубочий вечір.
У сучасному світі кожна молода пара цей захід розтлумачує для себе по-різному. Парубочий вечір може проходити в будь-якому форматі, в якому місці і в будь-який час, обов’язковими умовами цього заходу залишаються лише два – відсутність на ньому жіночої / чоловічої половини суспільства, за винятком звичайно, розважальної програми і його проведення перед весіллям. Бажано звичайно щоб даний захід проходив не напередодні весілля, щоб наречений і наречена на ранок були свіжими і відпочили.
4 етап – Підготовка до весілля.
Якщо наречений зробив пропозицію і отримав позитивну відповідь, то саме час починати підготовку до весілля. Не обов’язково чекати подачі заяви в рацс, яке відбувається за 2 місяці до весілля. Цього короткого терміну може не вистачити на якісне опрацювання всіх весільних деталей, на підбір всіх необхідних торжеству весільних послуг, та й просто в таких справах краще не поспішати і, маючи величезний вибір різноманітних послуг, правильно зробити свій вибір.
5 етап – Вибір весільної сукні.
До весілля наречений не повинен бачити вінчального плаття нареченої, тобто не брати участь в його виборі, в примірках і демонстраціях подругам. Весільне плаття є таємничим атрибутом молодої нареченої, воно символізує чистоту, ніжність і підкреслює унікальність кожної обраниці. Весільне плаття в день заходу одягають нареченій її близькі подруги або мама. Весільна сукня, особливо для вінчання, обов’язково повинна доповнювати фата. Вона може бути як коротеньклю і легкою, так довгою і посипаної стразами, перлами і вишуканою вишивкою. Фата часто передається у спадок від покоління до покоління, від однієї нареченої інший.
6 етап – Вибір весільного костюма.
Костюм нареченого (фрак або смокінг) можуть вибирати молодята спільно. Знаючи стиль свого весільного плаття, наречена може підібрати нареченому відповідний наряд.
7 етап – Підготовка приданого нареченої.
Раніше весільної традицією було обов’язкову наявність у нареченої приданого. Зараз це вже не вважається обов’язковим атрибутом, замість зборів приданого батьки нареченої можуть допомогти женихові і розділити бюджет весілля, сплативши, наприклад, весільні наряди або весільний транспорт. У кожному разі, щоб не диктував сучасний світ, батьки можуть підготувати придане нареченої, а можуть просто надати фінансову допомогу.
8 етап – Вибір весільного транспорту.
Завжди вважалося, що наречений і наречена повинні їхати в рацс в різних автомобілях. Був кортеж нареченої, де їхали тільки її друзі і родичі, і був кортеж нареченого. У наш час все стало набагато простіше – якщо у вас є бажання і можливість їхати в рацс на різних машинах, наприклад білий і чорний лімузин, то ласкаво просимо, а якщо ви вирішили заощадити або не можете один без одного і хвилини прожити, то краще взяти одну красиву машину на двох. Тільки важливо пам’ятати, що крім вас ще туди бажано посадити фотографа та відеооператора, які зможуть зробити зворушливі кадри весільних моментів. Зараз також належить подбати про доставку своїх гостей в рацс і далі по весільному маршруту. Що стосується оформлення весільного кортежу, то зовсім не обов’язково садити на капот банальні ляльки нареченого і нареченої (якщо у вас звичайно не ретро-весілля) і вішати стрічки триколор. Для стильних пар є варіанти зображення їх імен з квітів на автомобілях. Модною тенденцією оформлення весільного кортежу стало виготовлення персональних табличок з іменами молодих, наприклад, МАРІЯ + ПАВЛО або просто з написом JUST MARRIED.
9 етап – Вибір обручок.
Обручки завжди були обов’язковим атрибутом весілля і подальшого сімейного життя. Тому, вибираючи обручки потрібно розуміти, що це не ювелірна дрібничка, а ваш щоденний аксесуар. Не загострюйте увагу на дизайні і популярному бренді, вибирайте по комфорту і відповідності вашому стилю життя. Обручки можуть бути з білого або жовтого золота, а можуть поєднувати в собі декілька відтінків дорогоцінного металу. Раніше обручки були без прикрас, зараз сучасні модні тенденції диктують наявність на кільці нареченої 1 або декількох діамантів. Щоб ваша обручка стала на все життя вашою персональною і відрізнялася від мільйона інших обручок, нанесіть на внутрішню сторону гравіювання. Напис на кільці може бути досконалою різноманітною, наприклад «Я ТЕБЕ ЛЮБЛЮ», «МАРІЯ + ПАВЛО», «РАЗОМ НАЗАВЖДИ» або просто дата весілля.
10 етап – Вибір свідків на весілля.
Свідками можна вибирати і призначати будь-яких близьких друзів і родичів, але крім самої назви «Свідок нареченого і нареченої» ніякої ролі в рацсі вони грати не будуть, а ось на банкеті можуть дуже навіть вам допомогти. Наприклад, якщо в нареченої вкрали туфельки або, ще гірше, саму наречену, то віддуватися може не один наречений, а його свідок. Багато сучасних пар, щоб не виділяти тільки одного наближеного до нареченого і нареченої, призначають друзів «Подружками нареченої» і «Друзями нареченого». Для цього на європейський манер їм надаються однакові костюми та сукні і весь день вони триматися поряд з молодими, беруть участь у фото і відео сесії, а також ініціативно виступають на весільному банкеті.
11 етап – Вибір і кидання букета нареченої.
Також як і обручки, букет нареченої є обов’язковим атрибутом нареченої.
Букет нареченої завжди вибирається по різному, іноді наречена доручає це зробити нареченому і таким чином проявити свій смак і креативність, а найчастіше наречена сама робить вибір букета. Склад квітів весільного букета, його форма та колір залежить від кольору волосся нареченої, від дизайну і стилю її плаття, від сезону і звичайно від бюджету. При виборі букета підбирається бутоньєрка для нареченого, це маленька квіточка або композиція з квіточок, спеціально оформлена для піджака нареченого. Бутоньєрка нареченого обов’язково відповідає кольору і сорту квітів у букеті нареченої, штучні бутоньєрки бажано використовувати в крайніх випадках. Бутоньєрку прийнято носити на лівому лацкані, протягнувши в спеціальну петлю. Якщо петлі немає, можна закріпити квітку зверху на лацкані. В якості бутоньєрки необов’язково повинна виступати одна квітка – це може бути ціла флористична композиція.
Високим і струнким нареченим майстри – флористи радять вибрати спадаючі букети – водоспад »,« краплю »або« муфту », які підкреслять переваги фігури, високий зріст і тонку талію.
Мініатюрна наречена буде абсолютно прихована під таким букетом, тому для неї найкраще підійде букет-кулька.. Необхідно пам’ятати також і про відповідність букета весільним аксесуарам, ювелірним прикрасам, вінку і фаті і т.д. Одним словом, букет повинен бути красивий, але при цьому ідеально поєднуватися з фігурою, ростом нареченої і її нарядом.
У Європі мода на букети в підбукетницях сходить нанівець. Набагато популярніше там квіти на власних квіткових ніжках. Щоб їх зручно було тримати в руках, ніжки обмотують стрічками. Відсутність пластмаси і дроту у весільному букеті свідчить про прагнення прогресивної Європи до всього натурального.
Якою ви букет не вибрали дуже важливо пам’ятати, що в кінці вечора з ним обов’язково потрібно буде розлучитися. Свій букет зазвичай наречена кидає незаміжнім подружкам перед від’їздом. Та подружка, яка зловить весільний букет і стане наступною нареченою. Деякі нареченої щоб уникнути розлуки зі своїм весільним букетом просять організаторів замовити ще 1 додатковий букет для кидання – міні копію оригіналу. А наречені, які хочуть догодити всім подружкам і нікого не обділити букетом, замовляють букет, що складається з декількох міні букетиків, і в момент кидання він розпадається на 5 однакових частин.
12 етап – Покупка і кидання підв’язки нареченої.
Підв’язка нареченої зазвичай купується з тією єдиною метою, щоб наречений міг в кінці свята кинути її неодруженим друзям. Друг, який зловить підв’язку, стане наступним претендентом на одруження. Щоб не сталося казусу в момент, коли наречений шукає під платтям нареченої вже втрачену підв’язку, її слід одягнути прямо перед початком дії, інакше буде ніяково. Для знімання підв’язки наречена зазвичай сідає на стільчик, а наречений рукою акуратно під музику стягує підв’язку вже із законної дружини. Після команди ведучого жених кидає підв’язку чоловічій аудиторії.

13 етап – Вибір і розрізання весільного торта.
Торт – один з найбільш очікуваних і смачних атрибутів весільного торжества. Весільний торт зазвичай буває у кілька ярусів, частіше всього від 3 до 10. Вага весільного торта розраховується з урахуванням 100 г на 1 людину, він може бути і більше, головне не менше. Весільний торт відображає смак молодят, не тільки в плані складу, але і зовні. Він може бути будь-якого кольору, відповідати стилістиці торжества, бути будь-якої форми, наприклад, у вигляді серця або лімузина. На торті можуть бути написані імена молодих або побажання. Він може бути прикрашений трояндочками з крему або вензелями з марципану, їстівними намистинами або бантиками з бізе. На верхній ярус прийнято ставити фігурку нареченого і нареченої або як раніше лебедів. Можна відмовитися від банального рішення і зверху всипати торт їстівними квітами. Весільний торт молодята розрізають удвох, і перші шматочки дарують батькам. А особливо заповзятливі пари спільно з ведучим влаштовують весільний аукціон і продають перший шматочок часто за ціною цілого торта.
14 етап – Викуп нареченої.
Раніше викупу нареченої приділяли величезну увагу, він носив серйозний характер і був обов’язковим етапом весільного розкладу. А в наш час викуп це не більше ніж веселий конкурс для нареченого і його друзів, в якому вони виконують різні жартівливі завдання, розгадують нескладні ребуси і завжди успішно доходять до призначеної мети – до нареченої. Іноді буває, що банальність даної процедури примушує людей звернутися до професійних артистів. Наприклад, цікавим варіантом проведення весільного викупу є проведення російських народних обрядів з нареченим і його гостями фольклорним колективом ряджених артистів. Або можна піти нестандартним шляхом і запросити під вікно коханої професійних виконавців серенади, а самому викласти на асфальті пелюстками троянд своє освідчення в коханні. Загалом, варіантів мільйон, головне позитивний результат даної процедури.
15 етапів – розламування весільного короваю.
Каравай це ще одна традиція, яка збереглася здавна і є невід’ємним атрибутом початку весільного банкету. Коровай зазвичай тримає мама нареченого на підносі з рушником, його розламують молодята, попередньо посоливши в останній раз один одному. Вважається, що хто більше відламати шматок короваю, той і буде в сім’ї господарем! Під час банкету можна коровай роздати гостям на знак щедрості майбутнього подружжя або залишити собі і засушити на «чорний день».
16 етап – Розбивання келихів.
Так само як і коровай, биття келихів стара весільна традиція, коли мама нареченого пропонує молодим розламати коровай, мама нареченої тримає келихи з шампанським або вином для того, щоб випити до дна і розбити на щастя келихи. Вважається, що якщо ніжка не розіб’ється, то буде дівчинка, а розіб’ється – хлопчик. Келихи для биття краще купити заздалегідь, а не використовувати ресторанні, інакше може бути виставлений рахунок за збиток. Якщо ви в момент розбивання знаходитеся на м’якій поверхні, то відійдіть в місце, де келихи точно розіб’ються, щоб уникнути неприємного казусу.
17 етапів – посипання рисом, монетами.
У всіх країнах світу ця традиція є найбільш довгоочікуваною і бажаною у молодят і гостей. Посипання рисом здійснювалося на знак багатства і процвітання майбутньої сім’ї. Все дуже просто – заздалегідь приготований рис, дріб’язок або цукерки лунають гостям і коли молоді виходять з церкви їх цим посипають. Зараз все більш популярною традицією стала заміна рису і монет на пелюстки троянд, вони красивіші і легені. Важливо щоб вони були чистими і свіжими, інакше ефект від посипання може бути не дуже приємним. Пелюстки троянд зазвичай розкладають в спеціально заготовлені кошики або конвертики і за хвилину до виходу молодих роздаються гостям. Їх можна на відміну від монеток кидати на голову, а не під ноги.
18 етапів – Запуск голубів.
Голуби це символ миру, свободи, нового життя. Запуск голубів в день весілля означає початок нової спільного життя двох люблячих сердець – тому ця традиція стала дуже популярною в день весілля. Молоді можуть це зробити після виходу з церкви або загсу, перед початком весільного банкету або просто на весільній прогулянці. Іноді організатори весілля одягають на голубів блакитну і рожеву стрічку і яка з них перша спаде з голуба при польоті, та дитина і народиться в цій сім’ї перший.
19 Доленосне ЕТАП – Одруження.
Реєстрація шлюбу і вінчання є найважливішим етапом весільного дня. Адже саме заради цього збираються гості, готуються молоді, переживають батьки і метушаться організатори. Одруження прийнято зазвичай проводити в загсі, але з недавнім пір цікавим альтернативним рішенням за ініціативою весільних агентств стало одруження з виїзною реєстрацією. Тобто в день весілля вам вже не потрібно нудитися в задушливих і малогабаритних загсах, стояти в чергах і плутати свої лімузини з чужими – тепер реєстратор приїде до вас. Виїзне одруження може бути в будь-якому зручному для вас місці: наприклад в орендованому особняку або живописній садибі, в красивому парку або на березі річки, на борту теплохода або літака. Всі ваші задумки, бажання та ідеї можна тепер втілити завдяки даній процедурі. Головне, що залишається незмінним – обмін нареченими обручками!
20 етапів – Весільний банкет.
Весілля для багатьох торжество, яке є самим головним і важливим у житті людини, адже саме в цей момент людина перестає бути один – у нього з’являється сім’я! Тому відзначити це важливий і серйозний в житті крок молоді та їх батьки намагаються на найвищому рівні. Весільний банкет – один з важливих етапів торжества і є по значимості першим після реєстрації шлюбу і вінчання. Весільний банкет дає можливість гостям проявити свої почуття і бажання, вимовити молодим теплі душевні слова, дати їм життєві настанови. Ну а винуватці торжества в свою чергу стараються, щоб гостям запам’ятався банкет, щоб все було весело, красиво, смачно, оригінально і вишукано. Головне, щоб молоді самі могли відчути своє свято і як слід відпочити з гостями на весільному торжестві в їх честь. Банкет з нагоди весілля може бути в будь-якому місці: у невеликому затишному кафе, в шикарному ресторані, на сучасному теплоході, в шатрах на живописній садибі – важливо, щоб кухня і сервіс були ретельно вивчені і перевірені.
І ще одна важлива весільна, а точніше післявесільна подія – Перша шлюбна ніч.
За форматом і стилю проведення даного заходу важкою знайти будь-які поради. Важливо тільки заздалегідь продумати, де відбудеться ця довгоочікувана подія, і підготувати місце відповідним оформленням (свічки, квіти, шампанське, фрукти, шоколад, пелюстки троянд, музика). І ще важливо пам’ятати, що здавна повелося наречену вносити до приміщення для шлюбної ночі на руках …