Весільна Підв’язка – Традиція у віках

Рубріка На весілля
Comments Off

    У наш час в нашій країні все популярнішим стає традиція пов’язана з весільним аксесуаром, підв’язкою для нареченої, яку під час святкування весілля наречений знімає з нареченої і кидає гостям. За традицією, якщо спіймав підв’язку не одружений чоловік, то він одружується наступним. Однак мало хто знає, звідки ця традиція.
    Народилася ця традиція ще в чотирнадцятому столітті у Франції. Тоді вважалося, якщо роздобути шматочок одягу молодят, то це принесе удачу. Природно всі гості намагалися відірвати елемент декору з одягу молодих, завдяки чому до кінця весілля наречена виглядала не кращим чином. Тому наречені стали самі кидати гостям елементи свого одягу, зазвичай це виявлялася підв’язка, так як її простіше зняти. І як часто це буває, знаходилися гості, які (мабуть під дією алкоголю) йшли на все, що б першими роздобути підв’язку. Траплялося навіть таке, що гості в гонитві за підв’язкою отримували важкі травми. Що б убезпечити наречену від гостей традицію змінили, тепер наречений повинен був знімати з молодої дружини підв’язку, і потім кидати її гостям. Люди прийняли цю традицію і навіть дали їй продовження. З’явилося повір’я, якщо дарувати своїй коханій підв’язку, вона буде на завжди залишатися тобі вірна. Надалі з’явилася традиція кидати букет нареченої, цікаво що ця традиція з’явилася просто щоб не ображати жіночу половину гостей.
    Зараз в усьому світі наречені вибирають колір підв’язки під стиль дизайну весілля або плаття. Але факт, що раніше, білу підв’язку одягали тільки дівчата з бідних верств суспільства. Існувала в Англії приказка, згідно з якою “наречена повинна мати при собі, щoсь стaре, щoсь нoве, щoсь позичене, щoсь блакитне і срібний гріш у взутті”. Традиція носіння блакитного кольору йде ще з біблійних часів. Блакитний колір був символом вірності і відданості. Відповідно до сказаного в приказці, наречена одягала блакитну підв’язку, або вплітала у білизні блакитну стрічку. Так само вважалося, що блакитний колір буде захищати наречену від нещастя. Це повір’я з’явилося в 1348г., коли був утворений лицарський орден Підв’язки. Загальновідомий факт, що лицарі були кращими захисниками дівчат. Згодом підв’язку стали надягати нижче коліна. Це робилося для того щоб її було легше зняти. Швидше за все саме так в деяких частинах Англії народилася традиція «втрачати» підв’язку в момент стрибка молодих через лавку біля церкви.
    Ще є традиція, коли наречений знімає підв’язку з своєї молодої дружини в першу шлюбну ніч. Ця традиція символізувала початок медового місяця. Так деякі наречені на весілля стали надягати дві підв’язки. Одна для гостей, вона надягалась нижче коліна і її називали щасливою. Друга для нареченого, надівалася вище коліна і називалася медовою.
    Приблизно в такому вигляді до наших днів дійшла весільна підв’язка і пов’язані з нею традиції. Втративши значення як предмет жіночого гардеробу ще в 20-му столітті підв’язки стали важливим весільним аксесуаром сучасної нареченої.